Μια μάσκα με συμπυκνωμένη βιταμίνη C σταθεροποιημένης μορφής, oxygen-like φυτικό εκχύλισμα νεροκάρδαμου, και ενεργά συστατικά από εκχύλισμα λυγαριάς που χαρίζουν λάμψη και ευεξία στην επιδερμίδα.
Tα ζεστά αρώματα της κανέλας και του ginger, σε συνδυασμό με το έλαιο marula θα σας «ταξιδέψουν» στο μυστήριο της Ανατολής, αφήνοντας στο σώμα σας βελούδινη αίσθηση.
Eνα προϊόν νέας γενιάς που ενισχύει τη δράση του BOTOX, παρατείνει την αποτελεσματικότητά του, αλλά και καθυστερεί την επόμενη ενέσιμη διαδικασία. Κατάλληλο και για όσους δεν προτιμούν τη λύση του BOTOX, αλλά αναζητούν ένα αποτελεσματικό προϊόν για τη μείωση των ρυτίδων έκφρασης. Ο συνδυασμός των πεπτιδίων μαζί με το υαλουρονικό οξύ υψηλού μοριακού βάρους, κάνει το προϊόν να δρα τόσο στο βάθος, όσο και να πετυχαίνει ένα εντυπωσιακό «γέμισμα» των ρυτίδων. Με ειδικό applicator, για στοχευμένη δράση στις ρυτίδες του προσώπου και την περιοχή των ματιών.
Η απαλή υφή της που “λιώνει” και αγκαλιάζει την επιδερμίδα, σε συνδυασμό με το χαλαρωτικό της άρωμα, θα προσφέρουν ορατή ανανέωση χάρη στο έλαιο ιπποφαούς με την αναγεννητική και προστατευτική του δράση, την άλγη jania rubens που διεγείρει τη σύνθεση κολλαγόνου, το κοκτέιλ βιταμινών A, C, E, και F που αναδομεί το δέρμα, το γλυκολικό οξύ που ανανεώνει την επιδερμίδα και τα οργανικά μπουμπούκια φραγκοστάφυλου που προσφέρουν καλύτερη οξυγόνωση.
Mια ελαφριά κρεμώδης μάσκα από άργιλο δυο ειδών για τη μείωση των ατελειών και για ματ αποτέλεσμα.
Ο πράσινος άργιλος απορροφά τις εκκρίσεις και ο λευκός άργιλος έχει απορροφητικές ιδιότητες, που σε συνδυασμό με το σαλικυλικό οξύ, βελτιώνουν σημαντικά την ποιότητα του δέρματος. Για χρήση μια ή δυο φορές την εβδομάδα σε όλο το πρόσωπο, στην περιοχή του Τ, ή τοπικά.